panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Jak dbać o okna PCV?

Okna PCV są bardzo trwałe i odporne na szkodliwe działanie różnego rodzaju czynników atmosferycznych. Warto jednak o nie odpowiednio zadbać, aby służyły długo i prezentowały się jak nowe.

Istotnym elementem jest wybór środków czyszczących. Dobrze jest unikać tych bardzo inwazyjnych w skład, których wchodzą środki ścierne czy rozpuszczalniki. Mogą one bowiem uszkodzić w sposób nieodwracalny ramy okien PCV, gdyż zawierają substancje naruszające powierzchnię. Najlepszym rozwiązaniem jest zwykły płyn do mycia naczyń, który działa łagodnie i skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia.

Okna z szybami zespolonymi nie sprawiają zbyt wiele kłopotu podczas mycia. Sprawdzi się w ich przypadku każdy płyn do mycia okien dostępny w sklepach. Ważny jest natomiast wybór szmatki. Lepiej w tym przypadku unikać tkanin sztywnych i posiadających szwy, które mogłyby zarysować powierzchnię szyby. Warto zainwestować w irchę lub zwykły, papierowy ręcznik kuchenny. Pod żadnym pozorem nie wolno natomiast użyć gazety. Jeśli okno jest mocno zabrudzone można je najpierw przemyć na mokro wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń, a dopiero później przetrzeć suchą szmatką z płynem do mycia szyb.  

Co jakiś czas należy również smarować i ewentualnie regulować okucia. Części ruchome warto naoliwić i nasmarować używając do tego środków, które nie naruszają powłoki antykorozyjnej. . Jeśli okno przestało się domykać trzeba także zająć się uszczelkami.

Comments are closed.