panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Plusy i minusy systemów drzwi przesuwanych

drzwi przesuwanePrzesuwane drzwi to świetne rozwiązanie w przypadku małych pomieszczeń, w których tradycyjne drzwi zajmowałyby zbyt dużo miejsca. Obecnie można zdecydować się na montaż albo drzwi przesuwnych naściennych, albo drzwi przesuwnych chowanych w ścianie. Oczywiście wybór nie jest prosty, ponieważ zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie posiada pewne zalety oraz wady, dlatego też przed dokonaniem ostatecznego wyboru należy się tego dowiedzieć.

Plusy i minusy drzwi przesuwanych naściennych
Drzwi przesuwane naścienne są bardzo łatwe w montażu i można je zawiesić praktycznie na każdym etapie budowy i wykańczania mieszkania. Niestety takie rozwiązanie posiada więcej wad niż zalet, ponieważ zajmują sporo miejsca, zawsze są na widoku i niestety na ścianie, na którą się odsuwają, nie można postawić żadnych mebli. Oprócz tego charakteryzuje je bardzo kiepska izolacja akustyczna, gdyż odstają kilka milimetrów od ściany i przepuszczają dźwięki.

Plusy i minusy drzwi naściennych ukrytych
Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne z tego względu, iż po otwarciu skrzydło drzwi oraz prowadnica są praktycznie niewidoczne co dla wielu osób ma bardzo duże znaczenie. Przy zastosowaniu dwóch warstw płyt gipsowo-kartonowych taki system będzie bardziej wyciszał dźwięki niż drzwi naścienne. Jeśli chodzi o minusy takiego rozwiązania, to koszt montażu jest dosyć wysoki, a na ścianie widoczny jest niestety uskok.

Comments are closed.