panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Zawiasy do mebli

Zawiasy do mebli
Odpowiednio dobrane zawiasy meblowe mogą zapewnić bezpieczne, a także komfortowe korzystanie z mebli. Szczególnie sprawdza się to w przypadku frontów, które posiadają duże wymiary, a także wagę. Na rynku jest szeroki asortyment tego typu przedmiotów, co pozwala na dopasowanie odpowiedniego zawiasu do każdego rodzaju mebli. Dobrze jest decydować się na zawiasy wysokiej jakości, ponieważ gwarantują one większy komfort ruchu. Czym jednak powinno się kierować przy wyborze?

Położenie drzwi
Pierwszą rzeczą, jaką trzeba określić jest rodzaj materiału, z jakiego będzie wykonany dany mebel, a także grubość drzwi. Wyróżnia się zawiasy, które przeznaczone są do drzwi drewnianych, wykonanych z płyty wiórowej, z ramką aluminiową, ramką drewnianą albo do drzwi szklanych. Zawiasy różnią się od siebie także kątem otwarcia.

Jednym z kryteriów podziału zawiasów jest rodzaj położenia drzwi. W związku z tym wyróżnia się rodzaje zawiasów do drzwi nakładanych, bliźniaczych, wpuszczanych oraz składanych. Szafki nakładane położone są na zewnątrz korpusu mebla, bliźniacze to dwoje drzwi, które są położone na zewnątrz korpusu mebla i opierają się o jego przegrodę środkową,wpuszczane to drzwi położone wewnątrz, pomiędzy ścianami korpusu. Natomiast drzwi, które składają się z dwóch skrzydeł do drzwi do szafki narożnej to składane odmiany. W tym wypadku stosuje się dwa zawiasy (w tym jeden uzupełniający).

Comments are closed.