panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Kilka słów o konfirmatach

Unifikacja systemów połączeń w przemyśle meblowym spowodowało powstanie konfirmatów. Korfirmaty są obecnie najbardziej popularnym sposobem łączenia ze sobą prostopadłych płyt meblowych, co jest sporym ułatwieniem zarówno dla osób, które hobbystycznie zajmują się meblami, jak i dla producentów.

Co warto wiedzieć ?

Przede wszystkim istotne jest to, że konfirmaty występują w dwóch standardach:

– konfirmat o średnicy 6,4mm,

– konfirmat o średnicy 7mm.

Poza tym konfirmaty mogą różnić się kształtem łba oraz rodzajem gniazda. Kształt łba będzie miał wpływ na wygląd zewnętrzny konfirmaty po wkręceniu. Rodzaj gniazda natomiast, definiuje jakie rodzaj narzędzie musi zostać użyty do wkręcenia konfirmaty – czy będzie niezbędny śrubokręt, czy może klucz ampułowy.

Jak przygotować otwór?
Istotnym jest przygotowanie odpowiednich otworów pod konfirmaty. W tym celu należy używać specjalnych wierteł, które pozostawiają po sobie charakterystyczną kryzę. Jeżeli natomiast chodzi o montowanie konfrimatów, to ważne jest to, aby nie zostały dokręcone zbyt mocno, gdyż może to powodować znaczne poluzowania. Zanim weźmiemy się na montowanie, warto poczytać opinie doświadczonych osób i sprawdzić, jakie są ich porady.

Comments are closed.