panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Dysperbit DN – materiał, którym można uszczelnić papę

Papa stosowana w pokryciu dachów wymaga od czasu do czasu specjalnej konserwacji, która w szczególności zakłada dodatkową ochronę przed negatywnym działaniem wilgoci. W konserwacji papy doskonale sprawdza się Dysperbit DN – produkt, którego cechy charakterystyczne i krótki opis zostaną podane poniżej.

Dysperbit DN – czym jest?
Dysperbit DN (dostępny na Budujmy.eu) to dyspersyjna masa asfaltowo-kauczukowa, o dość plastycznej. jednorodnej strukturze. Ze względu na swój skład a także i strukturę, produkt doskonale klei się do papy, co przedkłada się na jego znacznie większą skuteczność.

Cechy charakterystyczne

  1. Jest to materiał powłokowy – oznacza to, że tworzy on na powierzchni papy specyficzną powłokę, która stanowi dodatkową ochronę przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, w tym oczywiście przed wodą i ogólnie wilgocią.
  1. Stosuje się go na zimno – Dysperbit DN jest bardzo wygodny w użyciu. Nie trzeba go rozgrzewać. Nawet będąc zimnym, zachowuje on swoją charakterystyczną, plastyczną i lepką strukturę.
  1. Materiał ten nie emituje jakiegokolwiek zapachu. Jest to ogromną zaletą w porównaniu do tak zwanych lepików, których zapach jest bardzo intensywny i nieprzyjemny.
  1. Dysperbit DN doskonale rozcieńcza się w wodzie, co znacznie ułatwia jego rozprowadzanie. Można też stosować go bezpośrednio na styropian, bez ryzyka uszkodzenia jego powierzchni i struktury. Jednym słowem – posiada on szereg zalet w porównaniu do podobnych produktów.

Comments are closed.