panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Impregnat do cegły – idealny sposób ochrony i renowacji

Wysokiej jakości impregnat do cegły charakteryzuje się przede wszystkim bezbarwnością oraz ochroną materiału przed wnikaniem wilgoci.

Lepszy impregnat czy lakier?

Porównując te dwa środki należy pamiętać, że lakier tworzy swoistą powłokę na powierzchni danego materiału, natomiast impregnat doskonale chroni cegły nie tworząc żadnej powłoki, a wnikając w podłoże danego materiału, w tym przypadku cegły. Ponadto impregnat do cegły odznacza się odpornością na promieniowanie UV i dodatkowo jest paroprzepuszczalny, co oznacza, że cegła może „swobodnie oddychać”. Lakiery zdecydowanie ograniczają przepuszczalność pary, jednak są bardzo odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Nakładanie impregnatu powinno się powtarzać co 2-5 lat, natomiast lakier nakłada się jedynie raz bez konieczności ponownej konserwacji podłoża.

Charakterystyka impregnatów

Impregnat do cegły może być stosowany zarówno we wnętrzach jak i na zewnątrz budynku. Odznacza się wysoką ochroną przed wilgocią i nie zmienia wyglądu podłoża po nałożeniu. Doskonale chroni proces erozji i może być aplikowany zarówno za pomocą pędzla, wałka czy też napędu bezpowietrznego. Idealnie chroni przed wodą i kurzem zarówno cegły jak i klinkier, beton, kamień i innego rodzaju powierzchnie ozdobne.

Comments are closed.