panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

W trosce o trawnik

Równy, przystrzyżony trawnik dodaje urody i harmonii każdemu domowi. Z kolei bujne chaszcze w przydomowym ogrodzie z pewnością nie cieszą oka i są czymś, czego należy się pozbyć. Najlepiej z pomocą dobrej kosiarki. 

Kosiarki spalinowe – zalety

Zaletą kosiarek spalinowych tego typu jest ich duża moc. Są to ciężkie urządzenia o potężnych silnikach, które z powodzeniem dadzą sobie radę nawet na trudnych terenach. Minusem jest fakt, że do pracy potrzebują paliwa, co generuje dodatkowe koszty. Trzeba też mieć ciągły jego zapas w domu, bo bez niego nie ma szans na koszenie. Niemniej jednak kosiarka spalinowa jest niezależna od żadnych przewodów, bo nie wymaga podłączenia do sieci. Jest też bezpieczniejsza z tego względu, że w trakcie koszenia nie ma ryzyka uszkodzenia kabli elektrycznych.

Kosiarki spalinowe – wady

Nie ma co ukrywać, że kosiarki tego typu są znacznie cięższe i większe, niż elektryczne wersje, co może powodować uczucie zmęczenia przy dłuższej pracy. Są to też dość głośne urządzenia. Minusem kosiarek spalinowych jest ich cena, znacznie droższa niż modeli elektrycznych. W przypadku awarii podobnie wyższe są koszty doprowadzenia ich do użytku. Jednak pozostaje faktem, że kosiarki spalinowe są najlepszym wyborem, nawet w użytkowaniu wyłącznie przydomowym.

Comments are closed.