panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Czym nałożyć impregnat do drewna?

Każdy przedmiot wykonany z drewna powinien zostać zakonserwowany, o czym każdy miłośnik tego naturalnego materiału doskonale wie. W tym celu należy zdecydować się na konkretny produkt, który najlepiej odpowiada jego potrzebom, a następnie go nałożyć.

Obecnie na rynku można znaleźć różne przyrządy, jakie pomagają w pokryciu (na przykład impregnatem do drewna z sklepu HouseWood.pl) drewnianych elementów specjalistycznym środkiem.

Pędzel

To tradycyjne narzędzie do dzisiaj jest najczęściej wybieraną metodą malowania. Nie dość, że rozkłada impregnat do drewna równomiernie, to dodatkowo neutralizuje wilgoć, ponieważ wielokrotne posunięcia pędzla pomagają w pozbyciu się wody z powierzchni desek.

Wałek

Świetnie nadaje się do większych powierzchni, na których ma znaleźć się impregnat do drewna. Jego największym plusem jest wygoda podczas używania i szybkie tempo nałożenia produktu.

Natrysk, czyli skorzystanie z metody ciśnieniowej

Z natrysku najczęściej korzystają profesjonaliści. Jego obsługa może być bowiem problematyczna dla niewprawionych, gdyż wymaga praktycznych umiejętności. Natrysk działa na zasadzie rozpylania produktu pod wpływem ciśnienia, tworząc cienką warstwę na powierzchni drewna – jeśli zostanie równo rozprowadzona.

Comments are closed.