panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Jaką piłę łańcuchową wybrać?

Piła łańcuchowa jest urządzeniem, które bardzo przyda się w każdym gospodarstwie domowym. Wcale nie jest przeznaczona wyłącznie dla osób zajmujących się zawodowo pozyskiwaniem drewna. Może bardzo ułatwić gromadzenie zapasów drzewa na zimę. Jaką piłę łańcuchową wybrać, by się nie zawieść?

Piły łańcuchowe spalinowe

Ich główną zaletą jest wysoka moc urządzenia. Nadają się do nawet ciężkich prac. Silnik w nich zasilany jest mieszanką oleju i benzyny. Piły łańcuchowe do ciężkich prac są dość ciężkie i masywne, a przy tym głośne w pracy. Niemniej jednak ich wydajność z pewnością rekompensuje te wady. Nie wymagają podłączenia się do prądu sieciowego, co jest dużą zaletą podczas pracy w terenie.

Piły łańcuchowe elektryczne

Są o wiele cichsze i lżejsze od modeli spalinowych. Na tym jednak w sumie kończą się ich zalety. Co prawda, ich silniki są łatwiejsze w naprawie, jednak nie wykazują tak imponujących osiągów. Ponadto, muszą być podłączone kablem do sieci elektrycznej, co znacznie ogranicza swobodę ruchów operatora.
Urządzenia elektryczne przeznaczone są do wykonywania prac lżejszych, niewymagających dużej mocy. Można też zakupić ich wersje akumulatorowe, jednak posiadają one słabe silniki, a ich ładowanie zajmuje dużo czasu.

Comments are closed.