panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Jak chronić podłogę w gabinecie?

Bardzo często, wchodząc do gabinetu lub pomieszczenia, w którym stoi biurko, w okolicy krzesła biurowego można zauważyć zarysowania i przetarcia, które wyglądają bardzo nieestetycznie. Cóż, nic dziwnego, że powstają – przysuwanie i odsuwanie krzesła, obojętnie czy takiego na kółkach, czy na zwykłych nogach, będzie zostawiać ślady. Szczególnie, jeśli podłoga jest wykonana z drewna bądź paneli. Czy istnieje sposób, dzięki któremu można sobie poradzić z tym problemem?

Zabezpiecz podłogę!

Doskonałym pomysłem w takim przypadku jest zastosowanie maty ochronnej podłogowej. Dzięki niemu zabezpieczysz parkiet lub panele od przecierania się lub zarysowań w okolicy biurka. Mata ochronna na podłogę może mieć różne kolory, jednak najlepszym i najbardziej estetycznym rozwiązaniem jest wybór przezroczystej. Dzięki temu cała podłoga będzie jednolita kolorystycznie.

Mata na podłogę ochronna może zostać położona bezpośrednio. Oczywiście wcześniej należy podłogę przemyć i osuszyć, aby nic pod nią nie chrzęściło, a przede wszystkim, by dokładnie przylegała do powierzchni paneli czy parkietu. Po pewnym czasie można ją niewielkim kosztem wymienić na kolejną. To rozwiązanie jest z całą pewnością bardzo praktyczne i warto je przemyśleć.

 

Comments are closed.