panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Łatwe przemeblowanie

Przemeblowanie jest dobrym pomysłem na odświeżenie wnętrza. Czasem wystarczy przesunięcie paru mebli, by nabrało ono zupełnie nowego charakteru. Wcale nie trzeba w tym celu malować ścian ani robić generalnego remontu. Podczas przemeblowania przesuwa się meble, czasem te bardzo ciężkie. Może to być powodem powstawania rys na posadzkach, zwłaszcza tych wykonanych z drewna. Jak się przed tym uchronić?

Ślizgacze do mebli
Sposobem na uchronienie podłóg przed uszkodzeniami jest zastosowanie ślizgaczy do mebli. Mają one zazwyczaj postać okrągłych nasadek,które przy pomocy wkrętów montuje się do nóg mebli. Są wykonane z gumy, filcu, czasem plastiku.

Dzięki nim posadzki nie będą się rysować nawet podczas intensywnego przesuwania mebli. A warto wiedzieć, że z biegiem czasu nawet drobne zarysowania mogą prowadzić do utraty blasku i połysku przez podłogę. Ślizgacze warto także zamontować w meblach, które często przesuwa się na co dzień, takich jak stolik do kawy czy krzesła w jadalni.

Regulowane ślizgacze do mebli
Dla wielu osób, których podłoga w domu nie jest idealnie równa, problemem okazuje się stabilne i pewne ustawienie mebli. W przypadku tych, które mają nieregulowane nogi, znalezienie odpowiedniego ustawienia może być trudne. Warto więc kupić w sklepie regulowane ślizgacze do mebli, dzięki którym można dowolnie zmieniać długość poszczególnych nóżek. Dzięki takiemu rozwiązaniu krzywa podłoga przestaje być problemem.

Comments are closed.