panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Czym jest audyt energetyczny?

Jednym z najbardziej popularnych pojęć związanych z fotowoltaiką jest audyt energetyczny. Coraz więcej osób przed montażem paneli decyduje się na jego przeprowadzenie. Zatem na czym dokładnie polega? Czy rzeczywiście jest tak potrzebny?

Audyt energetyczny to dobre rozwiązanie

Wspomniany audyt energetyczny to nic innego jak specjalny proces, na podstawie którego możliwe jest dokładne określenie profilu zużycia energii danego budynku. Na podstawie przeprowadzonej analizy zdecydowanie łatwiej jest dobrać odpowiednie panele słoneczne. Często podczas takiego audytu energetycznego mieszkańcom danej nieruchomości zostają zlecone dodatkowe procedury, które muszą zostać wykonane. Może to dotyczyć przykładowo spraw technicznych lub też organizacyjnych, a także formalnych.

Energie odnawialne przynoszą same zalety

Choć w Europie wykorzystanie energii słonecznej jest bardzo popularne, w Polsce wciąż nie spotkamy zbyt wiele paneli słonecznych. Jest to ogromny błąd, ponieważ choć takie panele często nie są tanie, mogą przyczynić się do dużych oszczędności w gospodarstwie domowym. Ponadto w szczególności sprawność krzemowych paneli fotowoltaicznych jest wysoka, dlatego konwersja energii w tym przypadku jest bardzo opłacalna. Słońce jest niejako darowanym źródłem energii.

Za dostęp do niego nie musimy wcale płacić. Jest to także źródło praktycznie niewyczerpalne, dlatego warto je dobrze wykorzystać. Obecnie bardzo wiele gmin w całym kraju finansuje swoim mieszkańcom zakup właśnie takich paneli. Często jest to kwota ponad połowy ceny całego panelu. Dlatego warto pomyśleć nad takim rozwiązaniem.

Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii jest coraz bardziej popularne. Choć jak pokazują najnowsze statystyki, wciąż nasze państwo jest w tyle w stosunku do innych krajów Unii Europejskiej. W szczególności energia słoneczna nie jest bardzo popularna w naszym kraju, jednak coraz więcej osób dostrzega jej zalety. Jest to bardzo ekologiczne rozwiązanie, na które warto się zdecydować.

Comments are closed.