panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

3 najważniejsze funkcje lepiku na zimno

Lepik na zimno jest specjalną masą asfaltową, która ma za zadanie zabezpieczać budynki przed wilgocią. Masę bitumiczną wykorzystuje się przede wszystkim na zewnątrz obiektów. Dzięki swojej elastyczności jest ona bardzo praktyczna i przydaje się w wielu różnych sytuacjach, związanych z uszczelnianiem poszczególnych partii domu lub fundamentów. Na odpowiednio przygotowany lepik nakłada się fragment papy. Masa ta okazuje się niezbędna w celu:

1) przeprowadzenia hydroizolacji fundamentów:
lepiki tworzące szczelną powłokę nadają się do wykonywania konstrukcji zabezpieczeń pionowych fundamentów;

2) uszczelnienia dziurawego dachu:
kiedy na suficie powstają mokre, ciemne plamy, oznacza to, że dach jest prawdopodobnie przedziurawiony. W celu uszczelnienia dachu należy przykryć go papą, pod którą w pierwszej kolejności kładzie się lepik;

3) umieszczenia posadzki deszczułkowej:
specjalnie przygotowany lepik asfaltowy wykorzystuje się również w celu przyklejania tego typu posadzek do podłoży betonowych, szczególnie nad piwnicami czy też wszelkiego rodzaju stropami parteru.

W zależności od potrzeb lepiku na zimno można używać w każdej sytuacji, która wymaga zarówno stworzenia elastycznego zabezpieczenia przed szkodliwym działaniem wody, jak i przyklejenia papy do danego podłoża. Lepiki, a także inne substancje bitumiczne, są szeroko dostępne nie tylko w stacjonarnych, ale i internetowych sklepach budowlanych.

Comments are closed.