panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

inwestycja deweloperska - Lokum Venna
inwestycja deweloperska - Lokum Venna

Zakup mieszkań od deweloperów – research to podstawa

Czasami wydawać się może, że kwestie sporów kupców z deweloperem to temat odległy, a w dzisiejszych czasach nie zdarza się już, że mieszkanie od dewelopera może okazać się totalnym niewypałem – chociażby ze względu na to, że w kilka miesięcy po jego zakupie w niedalekiej odległości rozpocznie się budowa oczyszczalni ścieków. Jednak trzeba pamiętać, że kwestie prawne związane z zakupem mieszkania powinny być uregulowane. nigdy nie należy decydować się na zakup, jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości dotyczące zakupu. Razem z serwisem oferującym nieruchomości online – Lokum Deweloper postanowiliśmy przyjrzeć się najważniejszym kwestiom, na które należy zwrócić uwagę przed rozpoczęciem współpracy z wybranym deweloperem.

Prospekt informacyjny inwestycji – przeszłe inwestycje

inwestycja deweloperska - Lokum AwicennyZgodnie z ustawą deweloperską możemy domagać się przedstawienia nam prospektu informacyjnego inwestycji, z którego można czerpać wiele przydatnych informacji dotyczących sytuacji prawnej danej inwestycji i dewelopera. Z dokumentu dowiemy się na przykład, jakie poprzednie inwestycje zostały zrealizowane przez dewelopera – jest to z pewnością niezwykle przydatne, ponieważ jeśli osoby kupujące nowe mieszkania doświadczyły z nimi później jakichś problemów, za które odpowiedzialny był deweloper, istnieje duża szansa, że podzieliły się one swoimi opiniami i problemami napotkanymi w wyniku tegoż zakupu.

Kwestie prawne zakupu mieszkania

Z wspomnianego wyżej prospektu informacyjnego można także czerpać wiedzę na temat tego, jaki jest status prawny danej inwestycji, a mianowicie: czy inwestycji przyznane zostały wszystkie konieczne zezwolenia, kiedy wypada termin planowanego zakończenia budowy i prac wykończeniowych i kiedy inwestycja zostanie oddana do użytku osób kupujących mieszkania. Nieruchomości online nie zawsze posiadają tego typu informacje, ale uzyskanie ich z pewnością nie powinno być szczególnie trudne. Jeśli jakieś informacje wydają nam się niepokojące warto zasięgnąć dodatkowej rady i jeszcze raz rozważyć zakup u danego dewelopera.

Comments are closed.