panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Ceresit CO 81 – płyn do osuszania murów

Stworzenie od podstaw każdego obiektu budowlanego pociąga za sobą użycie wielu preparatów, które sprawią, że nowo powstała budowla będzie trwała, a struktura poszczególnych elementów przetrwa wiele nieoczekiwanych sytuacji.

Preparaty budowlane

Rynek polski obfituje w produkty wielu renomowanych firm, a jedną z nich – szczególnie polecanych jest Ceresit.

Rodzina produktów Ceresit obejmuje:

– preparaty ocieplające,

– kleje i fugi,

– grunty,

– uszczelniacze,

– posadzki,

– zaprawy,

– szpachlówki,

– gładzie,

– naprawiacze betonu,

– hydroizolacje i wiele innych artykułów.

Ceresit CO 81

Ceresit CO 81 – płyn do iniekcji wilgotnych murów

Spośród nich warto wyróżnić płyn do iniekcji, służący do uszczelniania powierzchni ścian i podłóg, a  W także stosowany na bardzo zawilgocone mury — Ceresit CO 81.

Jest to preparat, który po zaaplikowaniu w głąb wilgotnych murów lub naniesieniu na zagrożone powierzchnie, powoduje zamknięcie otwartych porów w podłożu oraz uszczelnienie kapilar będących przyczyną chłonięcia bądź wprowadzania w głąb murów wody. Płyn Ceresit CO 81 należy wprowadzać do wnętrza za pomocą wywierconych otworów w podłożu pod odpowiednim ciśnieniem lub – jeżeli zawilgocenie jest niewielkie – metodą grawitacyjną, natomiast jeżeli ma służyć jako wtórna izolacja powierzchniowa, uszczelniająca drobne pęknięcia w murze – należy go nanieść na powierzchnię za pomocą pędzla malarskiego lub pistoletem natryskowym.

Ceresit Co 81 w Budujmy.eu

Ceresit CO 81 może być nakładany na powierzchnie pionowe lub poziome, służy głównie do uszczelniania fundamentów oraz uszczelnień strukturalnych w gazobetonie. Nie zaleca się stosowania preparatu na podłoża gipsowe i kartonowo-gipsowe.

Comments are closed.