panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Jak kupić mieszkanie we Wrocławiu?

Zakup mieszkania nie jest takim łatwym zadaniem, jak może się wydawać. Należy dopełnić szeregu formalności, nierzadko trzeba wziąć kredyt, aby móc zrealizować inwestycję. Szukanie odpowiedniej nieruchomości może okazać się trudniejsze, niż się zakłada. Jak znaleźć i kupić mieszkanie we Wrocławiu?

Oszacowanie budżetu i wybór lokalizacji

W pierwszej kolejności trzeba oszacować budżet, dokładnie przeanalizować swoją sytuację materialną i zastanowić się, ile pieniędzy można przeznaczyć na zakup mieszkania. Na tej podstawie z kolei można wybrać lokalizację nieruchomości – określając dokładne parametry szukanego lokalu można będzie zaoszczędzić czas. Wiadomo, że mieszkania w centrum Wrocławia będą droższe od tych zlokalizowanych na obrzeżach miasta. Oczywiście cena będzie zależeć również od metrażu.

 

Jak szukać ofert?

 

Decydując się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego, czyli nieruchomości od dewelopera sprawa jest prosta. Należy sprawdzić aktualne inwestycje prowadzone na terenie miasta, następne trzeba zweryfikować wiarygodność firmy deweloperskiej, to bardzo ważna kwestia i warto tego dopilnować. Nie raz słyszy się w wiadomościach afery związane z nieuczciwymi deweloperami, którzy bankrutują i uchylają się od oddania pieniędzy wpłaconych na poczet zakupu nieruchomości. Z tego, względu nie należy podejmować współpracy z firmą deweloperską zbyt pochopnie. Najlepiej poprosić o odpis z KRS-u oraz inne dokumenty poświadczające, że firma nie zalega z żadnymi opłatami w Urzędzie Skarbowym albo w ZUS-ie. Deweloper powinien ponadto przekazać prospekt informacyjny.

 

Osoby chcące kupić mieszkanie w śródmieściu Wrocławia, muszą liczyć się z nieco wyższymi cenami, niż te, które decydują się na zamieszkanie na obrzeżach miasta. Lokalizacja to kluczowa kwestia, jeżeli chodzi o kształtowanie się cen.

Comments are closed.