panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Gres czy ceramiczne płytki ścienne?

Gres i ceramiczne płytki ścienne mają bardzo wiele zalet, ale również i kilka wad, o których należy zawsze pamiętać. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą poznać największe różnice pomiędzy płytkami ceramicznymi a gresem.

Czym wyróżnia się gres?

Gres jak powszechnie wiadomo jest mrozoodporny, dlatego też bez żadnego większego problemu można wykorzystać go nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz domu. Ceramiczne płytki ścienne – https://home100.pl/plytki-scienne niestety nie mogą pochwalić się takimi parametrami. Warto wspomnieć również i o tym, że gres można wykorzystać w tych miejscach, które bardzo mocno narażone są na działanie wody. Oryginalny gres od renomowanego producenta jest bardzo wytrzymały, dlatego też doskonale nadaje się nie tylko na ściany, ale również na podłogi.

Ceramiczne płytki ścienne – co warto o nich wiedzieć?

Ceramiczne płytki stosowane są od bardzo wielu lat. Jest to w 100% naturalny materiał, który ceniony jest za niespotykaną wytrzymałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne i rewelacyjne walory dekoracyjne. Płytki ceramiczne mają najczęściej grubość od 6 mm do nawet 16 mm. Ich największą zaletą jest to, że są nietoksyczne, niepalne i łatwe w utrzymaniu czystości. Dzięki bardzo szerokiej ofercie na rynku można tworzyć nie tylko przytulne, ale również surowe aranżacje wnętrz. Płytki ceramiczne są wypalane z gliny, krzemionki i różnorodnych barwników. W dzisiejszych czasach wielu producentów miesza je z różnorodnymi skałami, dlatego też można znaleźć na półkach sklepowych bardzo różnorodne modele. Warto wspomnieć także i o tym, że płytki ceramiczne mogą być pokryte szkliwem.

Które płytki są najtrwalsze?

Jeżeli chodzi o samą wytrzymałość, to w pierwszej kolejności warto postawić na gresy porcelanowe prasowane. Wykonane są one z glinki, kwarcu, kaolinu i specjalnej domieszki skalnej. Jeżeli chodzi o sam wygląd, to płytki tego typu do złudzenia przypominają tradycyjny marmur.

Comments are closed.