panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

stolik typu pomocnik

Jak wybrać stolik pomocniczy do salonu?

Urządzając salon, warto pomyśleć o zakupie stolika pomocniczego. To niewielki, ale bardzo praktyczny mebel, który będzie pełnił podwójną funkcję: zapewni dodatkowe miejsce, a jednocześnie nada pomieszczeniu charakteru i uczyni je bardziej przytulnym.

Czym jest stolik pomocniczy?

Stolik pomocniczy to nic innego jak standardowy stół, ale w mniejszym wymiarze. Jak nazwa mówi, ma pełnić rolę uzupełniającą. Zwykle wymiarami przypomina stolik kawowy, choć w sklepach dostępne są także wyższe stoliki pomocnicze.
Pomocniczy stolik można wykorzystać w różnej funkcji. Z powodzeniem zastąpi tradycyjną ławę albo uzupełni ją, kiedy w domu będzie dużo gości. Idealnie nada się na przechowywanie gazet czy książek albo na drobne akcesoria, takie jak piloty do telewizora. Świetnie zastąpi także komody czy półeczki. To mebel, który może wędrować po mieszkaniu i stale zmieniać swoją funkcję – raz być stolikiem kawowym, raz szafką nocną, a innym razem gazetnikiem albo stolikiem do rysowania dla dziecka.

Stolik pomocniczy do salonu – który model wybrać?

Czym się kierować przy zakupie pomocniczego stolika? Liczą się przede wszystkim dwa kryteria: jakość wykonania oraz estetyka.

Jeśli chodzi o stronę praktyczną, najlepiej stawiać na meble pochodzące od renomowanych producentów – wyprodukowane z użyciem wysokogatunkowych materiałów, starannie wykończone. Obecnie pole do popisu jest naprawdę duże – w użyciu są drewno, metal, szkło czy kamienie szlachetne. Ważne, by stolik wymiarem pasował do salonu i miał kształt i wielkość, która umożliwi mu dobre sprawowanie funkcji, którą wyznaczył mu nabywca: czy to stolika-ławy, czy to miejsca do przechowywania.
Od strony estetycznej warto dopasować stolik pomocniczy – https://ragaba.pl/pol_m_Meble_Stoliki-typu-pomocnik-174.html do stylu, w którym urządzone zostało mieszkanie. We wnętrzach tradycyjnych doskonale odnajdą się meble drewniane, mogą być zdobione. W nowoczesnym mieszkaniu świetnie będzie prezentował się stolik pomocniczy we współczesnym, minimalistycznym stylu – najlepiej z użyciem takich materiałów jak aluminium czy szkło.

Comments are closed.