panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Co warto wiedzieć przed zakupem jacuzzi ogrodowego?

Jeszcze kilka lat temu jacuzzi ogrodowe nie było w Polsce zbyt popularne. Taka forma relaksu kojarzyła się głównie z ekskluzywnymi hotelami, czy też ośrodkami SPA. Aktualnie niemal każdy, kto posiada wystarczającą ilość środków finansowych może postawić sobie tą wyjątkową wannę z hydromasażem na własnym ogródku. Należy podkreślić, że nie jest to tak duża inwestycja, jak mogłoby się wydawać. Ceny stają się coraz bardziej przystępne, więc warto lepiej zapoznać się z tym tematem.

Standardy techniczne

Jacuzzi ogrodowe gwarantuje maksymalne odprężenie. Chyba każdy marzy o tym, aby po ciężkim dniu zaznać odrobiny przyjemności. Jest to prawdziwe ukojenie nie tylko dla napiętych mięśni, ale również skołatanych nerwów. Ciekawym jest, że na rynku można znaleźć nie tylko wanny letnie, ale również całoroczne. Przed montażem jacuzzi ogrodowego należy pamiętać, że musi ono spełniać określone normy techniczne. Tylko wtedy jego użytkowanie będzie w pełni bezpieczne. Jacuzzi powinno zostać podpięte pod osobny obwód elektryczny. Oczywiście podłączenie musi zostać wykonane przez wyspecjalizowanego elektryka, który posiada niezbędne uprawnienia. Ponadto należy zaprojektować system doprowadzania oraz odprowadzania wody. Wiele osób napełnia wannę za pomocą węża ogrodowego, a jej zawartość wypuszcza na działkę. Należy jednak pamiętać, że nie jest to zalecane przez producentów.

Regularna dezynfekcja

Jacuzzi ogrodowe będzie niezawodnie służyć przez długie lata, o ile tylko użytkownicy zadbają o jego prawidłową konserwację. Ważne jest to, aby systematycznie dezynfekować dysze masujące. Odpowiadają one nie tylko za utrzymanie prawidłowego poziomu higieny. Warunkują one również poprawną pracę całego urządzenia. Regularne oczyszczanie sprawie, że wewnątrz dysz nie będzie gromadził się osad, a tym samym nie dojdzie do zatoru. Ciekawym jest, że w sprzedaży znajdują się wanny wyposażone w system automatycznej dezynfekcji. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, które wymaga jedynie uzupełniania pojemnika na płyn.

Comments are closed.