panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Fotele do biurka: które są najlepsze?

Idealny fotel do biurka to taki, który zachowuje szeroką możliwość regulacji wysokości siedziska, a także daje możliwość ustalenia dowolnego kąta oparcia. Szczególnie ta ostatnia funkcja: zmiana kąta nachylenia oparcia, jest istotna dla wygody pracy przy biurku.

Regulacja podłokietników

Dodatkowo, kupując fotele do biurek, trzeba zwrócić uwagę na to, czy mają możliwość wyregulowania sobie podłokietników (łokcie powinny spoczywać na podłokietniku przez cały okres pracy w biurze, a nie tylko w momentach, gdy odchylamy się do tyłu, aby odpocząć).
Dodatkowo, w fotelach do pracy przy biurku ważna jest wentylacja. Fotel, który jest ze sztucznej skóry to prawdopodobnie jeden z najgorszych wyborów.

nowoczesny fotel do biurka

Jaka głębokość siedziska w fotelu biurowym?

Najmniej ważna jest natomiast głębokość samego siedziska. Bardzo głębokie siedziska wcale nie są przeszkodą w dobrej pracy, bo można po prostu podciągnąć się do góry w trakcie siedzenia. Płytkie siedziska mogą być problemem jedynie dla osób, które mają więcej niż 185 cm wzrostu.

Fotel biurowy na kółkach

Tradycyjnie, fotel do biurka ma kółka w podstawie. Trudno o bardziej użyteczne rozwiązanie: fotel bez kółek trzeba za każdym razem, gdy zechcemy wyjść zza biurka, podnieść. Takie fotele nie sprawdzają się w pracy, ale mogą wyglądać dobrze w domu, dlatego czasami są wybierane przez osoby poszukującego ładnego fotela do biurka do domowego gabinetu. Jeśli jednak ma to być fotel biurowy na kółkach, trzeba zwrócić uwagę na jakość kółek: powinny być dostosowane do rodzaju podłoża. Jedne są przeznaczone do podłoża twardego, inne do podłoża miękkiego.

Comments are closed.