panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Hokery kuchenne

Kuchnia otwarta, wychodząca na salon to jedno z najpopularniejszych rozwiązań w ostatnich latach. Stosując do oddzielenia przestrzeni wyspę kuchenną lub barek kuchenny, będący przedłużeniem dolnej zabudowy kuchennej musimy zdecydować się na hokery.

Różnorodne krzesła

Hokery kuchenne, to nic innego niż dobrze znane krzesła barowe, które zostały dostosowane do użytku domowego. Na rynku dostępnych jest ogromna ilość tego rodzaju stołków, różniących się materiałem wykonania, kolorystyką oraz kształtem.

Dzięki temu krzesła mogą zostać doskonale wpasowane od różnorodnych stylów. Niezależnie od tego, czy planujemy stworzyć kuchnię w stylu rustykalnym, nowoczesnym, czy też klasycznym możemy mieć pewność, że hokery się wpasują.


Jak wybrać krzesła

Decydując się na zakup hokerów kuchennych powinniśmy zwrócić uwagę, na kilka kluczowych czynników. Jednym z nich jest wysokość krzesła. Odpowiednie hokery są o 30 cm niższe, aniżeli wyspa lub barek kuchenny. Oznacza to, że odpowiednio powinny być one nie wyższe niż 80 lub 60 cm. Dobrym rozwiązaniem może być zakup modelu o regulowanej wysokości. Wtedy krzesło zostanie odpowiednio dopasowane do osób o różnym wzroście.

Kolejna kwestia, na którą powinniśmy zwrócić uwagę to oparcie. Jeżeli planujemy dużo korzystać z krzesła musimy mieć pewność, że to będzie odpowiednio wysokie. Przeciwnym wypadku gwarantujemy sobie wbijanie się oparcia w plecy. Użytkując hokery regularnie warto wybrać modele z miękkimi siedziskami tapicerowanymi. Ponadto, jeżeli chcemy swobodnie manewrować krzesłami należy wybrać te stojące na kilku nogach.

Comments are closed.