panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

filtr piaskowy

Filtr piaskowy do basenu

Filtry piaskowe są stosowane jako etap w procesie uzdatniania wody w celu jej oczyszczania. Istnieją trzy główne typy; szybkie filtry piaskowe, filtry piaskowe z przepływem do góry i filtry piaskowe wolne. Wszystkie trzy metody są szeroko stosowane w przemyśle wodnym na całym świecie.

Rodzaje filtrów piaskowych

Szybkie filtry piaskowe oraz filtry piaskowe z przepływem do góry wymagają użycia flokulantów do skutecznego działania, podczas gdy powolne filtry piaskowe mogą wytwarzać bardzo wysokiej jakości wodę z usuwaniem patogenów. Filtry piaskowe mogą, oprócz stosowania w stacjach uzdatniania wody, być stosowane do oczyszczania wody w pojedynczych gospodarstwach domowych, ponieważ używają materiałów, które są dostępne dla większości ludzi – co jest naprawdę ogromną zaletą dla każdej osoby.

Filtr piaskowy do basenu – jego zalety

Historia technik separacji sięga daleko wstecz, ponieważ materiały filtracyjne były już używane w czasach starożytnych. Do wypełnienia naczyń przesiewających, które oddzieliły materiały stałe i płynne, użyto pędów i roślin rodzaju. Egipcjanie używali również porowatych glinianych naczyń do filtrowania wody pitnej, wina i innych płynów. W dzisiejszych czasach filtr piaskowy do basenu taki jak: https://www.dobrebaseny.pl/Filtry-piaskowe-c337 cieszy się ogromną popularnością. Może być on używany nie tylko w basenie krytym, ale również tym, który znajduje się na zewnątrz. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie jest naprawdę bardzo ciekawe oraz skuteczne. Filtr piaskowy można bez problemu stosować o każdej porze roku.

Comments are closed.