panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

chlor szok do basenu w tabletkach

Czym jest chlor szok do basenu?

Woda w basenie, choć z pozoru czysta i zupełnie bezpieczna, może być siedliskiem niewidocznych na pierwszy rzut oka bakterii i wirusów, które w kontakcie z ciałem mogą stanowić bardzo poważne zagrożenie dla zdrowia. Jedynym sposobem na to, aby przeciwdziałać takiemu zagrożeniu, jest preparat chlor szok do basenu. Czym dokładnie jest ten środek i jak powinno się go używać?

Jak działa chlor szok?

Chemia basenowa

Stosowanie chloru szok do basenu jest podstawową czynnością mającą na celu ochronę zdrowia i komfortu osób chcących wypoczywać w znajdującej się w nim wodzie. Dzięki temu środkowi usunięte z wody zostają wszystkie zagrażające zdrowiu baterie i wirusy, które mogą powodować powstawanie pleśni, grzybów, a nawet niebezpiecznych glonów na ściankach basenu. Dzięki niemu możliwa jest przede wszystkim skuteczna, lecz także szybka dezynfekcja basenowej wody.
Jest to środek szeroko wykorzystywany przez duże ośrodki wypoczynkowe, po pierwsze dlatego, że charakteryzuje się ogromną skutecznością, lecz także, dlatego że jest w pełni certyfikowany, co potwierdza nie tylko jego skuteczność, lecz także bezpieczeństwo stosowania da ludzi, a nawet zwierząt.

Jak powinno się go używać?

Używanie chloru szok do basenu jest bardzo poste. Wystarczy po prostu raz na dwa tygodnie wsypać do wody określoną przez producenta dawkę środka. W wyniku jego rozpuszczenia i zachodzącej reakcji chemicznej wszelkiego typu zanieczyszczenia zostaną z wody usunięte.
Jak zatem widać stosowanie tego środka nie wymaga zbyt wiele wysiłku i wiedzy, a potrafi bardzo skutecznie zapewnić bezpieczeństwo kąpieli w basenie.

Chlor szok do basenu kupisz tutaj.

Comments are closed.