panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Kilka niezawodnych sposobów na styl industrialny w domu

O stylu industrialnym jako ciekawym sposobie na urządzenie wnętrz zrobiło się głośno kilka lat temu. To właśnie wtedy ludzie zainteresowali się różnego rodzaju nieruchomościami, w których wcześniej mieściły się halę produkcyjne czy inne tego typu zakłady przemysłowe. Nie każdy może pozwolić sobie na mieszkanie w prawdziwym lofcie. Każdy jednak może w prosty sposób wyczarować styl industrialny nawet w mieszkaniu w bloku.

Industrialne ściany, czyli beton Primacol

Co jest kwintesencją stylu industrialnego? To pewne określone sposobu wykończenia wnętrz, które są surowe, przez co tak bardzo interesujące. Niezawodny sposób na industrialny styl to między innymi ściana z betonu. Niestety położenie prawdziwego betonu na ścianę to spory wydatek. Doskonałą alternatywą jest beton Primacol, czyli farba imitująca beton, za pomocą której można wyczarować tak doskonały efekt w salonie czy w kuchni. Farba po nałożeniu wygląda niczym prawdziwy beton. Ma interesującą strukturę oraz nieregularny kolor. Imitacja jest perfekcyjna.

Ściany z cegły

Kolejny niezawodny sposób na wprowadzenie ducha industrialnego do wnętrza to wyłożenie ściany za pomocą czerwonej cegły. Oczywiście absolutnie nie chodzi tutaj o tak zwany klinkier, czyli nową cegłę z marketu. Do tego celu używa się cegieł rozbiórkowych, które mają na koncie kilkadziesiąt lat, ale właśnie dzięki temu oddają ducha stylu industrialnego. Tego typu cegły bez trudności można kupić na różnego rodzaju aukcjach internetowych. Najlepiej kupić cegłę ciętą, która jest już przygotowana do wyłożenia na ścianie. Te dwa sposoby wykończenia ścian, czyli beton Primacol lub cegła rozbiórkowa, to proste i dostępny sposób na uzyskanie industrialnego stylu we wnętrzu. Potem wystarczy dopasować meble i dodatki oraz dekoracje na ścianę. Industrialne mieszkanko gotowe.

Beton Primacol można nabyć klikając tutaj.

Comments are closed.