panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Wymiary łóżka sypialnianego – jak wybrać?

Wybór odpowiedniego łoża sypialnianego ma ogromne znaczenie – przecież to właśnie w sypialni spędzamy jedną trzecią naszego życia. To tu odpoczywamy i zbieramy siłę na kolejne wyzwania. Jakie wymiary powinno mieć idealne łóżko do sypialni?

Wybór łoża sypialnianego – jakie rozmiary?

W sklepach znajdziemy łoża sypialniane (https://www.mebletkaniny.pl/lozka-cat-36) o najróżniejszych rozmiarach. Standardowe łóżka dla dorosłych mają długość 200 cm, a szerokość od 90 do 200 cm. Największą popularnością cieszą się łóżka małżeńskie o szerokości 160 cm. Zazwyczaj dwie osoby bez problemu się na nim wyśpią.

Standardowa długość 200 cm jest odpowiednia dla osób o wzroście do około 180 cm. Wyżsi powinni rozważyć wybór większego mebla, dostosowanego do ich potrzeb. Dla w pełni komfortowego wypoczynku niezbędny jest bowiem zapas wynoszący około 10 cm, zarówno od strony nóg, jak i u wezgłowia. Większość producentów posiada na stanie łóżka o długości 210 czy 220 cm, choć wybór jest zwykle mniejszy. Łóżko o odpowiednim rozmiarze można też zamówić. Koszt będzie, rzecz jasna, większy, jednak zakupu łóżka dokonujemy przecież jedynie raz na kilka lat. Warto więc pomyśleć o pełnej wygodzie.

Wybierając łoże sypialniane dla dwóch osób tylko w ostateczności gódźmy się na szerokość rzędu 140 cm. To rozwiązanie dobre tylko dla osób drobnych, które się nie wiercą podczas snu. Dla małżeństwa optymalną szerokością jest 160-180 cm. W ofercie producentów łóżek znajdziemy również łóżka o szerokości 200 czy nawet 220 cm. Wybór takiego mebla może wydawać się niepotrzebną fanaberią, warto jednak go rozważyć, jeżeli często śpią z nami dzieci lub zwierzęta.

Comments are closed.