panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Jakie zalety ma produkt Loctite 222?

Loctite 222 z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nie wszyscy mają jednak świadomość, jakie zastosowanie ma ten produkt i dlaczego warto zdecydować się na jego zakup.

Dlaczego warto zdecydować się na produkt Loctite 222?

Warto wiedzieć, że Loctite 222 przeznaczony jest do właściwego zabezpieczania połączeń gwintowych. Ponadto produkt zapobiega ich samoodkręcaniu, które może być wynikiem różnego rodzaju drgań czy obciążeń.

Produkt charakteryzuje się bardzo płynną konsystencją, która niezwykle łatwo rozpływa się na gwincie, wypełniane są w ten sposób szczeliny między współpracującymi gwintami.

Loctite rekomendowany jest do bardzo łatwo demontowalnych metali, które mogłyby pęknąć w trakcie demontażu. Doskonałym przykładem mogą być mosiądz czy aluminium. Ponadto produkt dzięki bardzo niskiej wytrzymałości na ścianie świetnie zda egzamin do zabezpieczenia przed ewentualnym luzowaniem się.

Dlaczego tak duże znaczenie ma właściwe przygotowanie powierzchni?

Warto wiedzieć, że właściwe przygotowanie powierzchni jest zdecydowanie najistotniejszym czynnikiem gwarantującym możliwie najbardziej efektywne działanie omawianego kleju.

Koniecznie należy jeszcze przed nałożeniem produktu bardzo szczegółowo zarówno oczyścić, jak i odtłuścić daną powierzchnię za pomocą Loctite® 7063. Kolejnym etapem jest dokładnie wysuszenie.

Z kolei w przypadku, gdy części miały kontakt z wodnymi roztworami do mycia albo z chłodziwami, które pozostawiły ochronną otoczkę na powierzchni, rekomendowane jest spłukanie ich gorącą wodą.

Comments are closed.