panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

mata pod basen

Jaka powinna być idealna mata pod basen?

Decydując się w okresie letnim na postawienie w ogrodzie basenu, trzeba zdać sobie sprawę, że na czymś musi być on ustawiony. Powinno więc być doskonale przygotowane podłoże, na którym basen stanie.

Jakie miejsce?

Basen powinien stanąć w zacisznym miejscu ogrodu i równocześnie dość nasłonecznionym. Woda w basenie przez to będzie cały czas ciepła. Niezbyt dobrym pomysłem jest ustawienie basenu wśród drzew i krzewów, ponieważ będą one wciąż zanieczyszczać besen.

Jakie podłoże?

Podłoże pod basen powinno być wypoziomowane i najlepiej równe. Dobrym miejscem będzie więc miejsce wybrukowane kostką brukarską lub proste podłoże z trawą. W każdym przypadku potrzebna będzie dobra mata pod basen.

Jaka powinna być mata pod basen?

Odpowiednia mata dobrze zabezpieczy nieckę basenu. Na rynku są proponowane różnego rodzaju maty, które doskonale można dopasować do każdego kształtu basenu. Odpowiednia mata może pełnić kilka funkcji. Bowiem gdy zdecydujemy się na matę w formie specjalnych puzzli piankowych to nie dość, że zabezpieczymy basen to jeszcze stworzymy pod nim izolację. Nocą ciepło wody z basenu nie będzie oddawane do ziemi, przez co woda będzie przez cały czas ciepła. Zawsze trzeba pamiętać, że mata pod basen jest nieodzowna, bowiem to ona zabezpieczy i uchroni nieckę basenu przed zniszczeniem czy otarciem.
Maty są bardzo estetycznie wykonane i nie wpływają na zmianę urody miejsca, w którym zostanie postawiony basen. Dodatkowo mata nie pozwoli także na naniesienie brudu spod stóp do basenu oraz na niepotrzebne zalanie terenu wokół basenu.

Bez maty pod basen nie ma po co ustawiać basenu

Basen ustawiony na odpowiedniej macie to basen, który będzie służył przez kilka lat. Tego rodzaju mata daje dobrą ochronę i bardzo dobre zabezpieczenie. Na rynku jest wiele propozycji różnego rodzaju mat i zawsze można wybrać coś odpowiedniego pod dany basen. Prawdą jest, że basen ustawiony bezpośrednio na ziemi narażony jest na wiele różnego rodzaju uszkodzeń i w każdej chwili może ulec zniszczeniu.

Comments are closed.