panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Naturalne materiały we wnętrzu małymi krokami

W dzisiejszych czasach na topie równolegle jest wiele różnych tendencji w urządzaniu wnętrz, jednak ta najmodniejsze mają jeden wspólny czynnik: stosuje się w nich naturalne materiały. Drewno czy kamień wprowadzony do wnętrza zawsze dodają klasy i przytulności. Wzbudzają bardzo dobre skojarzenia między innymi z ciepłem domowego ogniska. Być może to nasza pierwotna natura pcha nas w stronę właśnie takich wnętrz? Tak mieszkać można w stylu skandynawskim lub modern rustic. W tych domach pozytywna energia naturalnych materiałów udziela się wszystkim.

Wnętrza ze smakiem w stylu modern rustic

Ciepło domowego ogniska tak łatwo podtrzymać wtedy, gdy otoczenie nasycone jest ciepłym i przytulnymi barwami, które wzbudzają masę pozytywnych skojarzeń. Kolory natury działają też bardzo relaksująco i wyciszające na układ nerwowy człowieka. Naturalna paleta w odcieniach brązu i beżu, szarości, oraz w barwach jakie ma kamień dekoracyjny, koi i przywraca spokój. Wszystko to w duchu minimalizmu i prostoty. Takie nieprzesadzone wnętrza pozwalają na złapanie w nich prawdziwego i symbolicznego oddechu. Gniazdko w stylu modern rustic można dzisiaj kupić sobie nie tylko w domu tuż przy ścianie lasu, ale też w mieszkaniu w jednym z wieżowców w centrum miasta. To naprawdę dobra informacja bo przecież nie każdy może mieszkać w iście sielskim otoczeniu.

Jak wprowadzić naturalne materiały do wnętrza

Naturalne materiały do wykończenia wnętrz są niestety stosunkowo drogie i zwyczajnie nie na każdą kieszeń. Na szczęście przecież nie wszystko trzeba wykładać kamieniem czy drewnem. Czasem wystarczą tylko drobne elementy, dzięki którym mieszkanie nabiera innego charakteru i staje się przestrzenią przyjemniejszą do życia. Dobrym pomysłem może być zatem położenie na przykład starych vintage desek na ścianie w pokoju dziennym lub kamienia dekoracyjnego (prezentuje się świetnie) w strefie mokrej w kuchni czy w łazience. Zmiany można wprowadzać małymi krokami, nasycając w ten sposób twoje wnętrze naturą. To nie będzie stanowiło szoku dla portfela.

Comments are closed.