panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Klej na metal

Istnieje specjalna grupa klei, która stosowana jest do klejenia i łączenia ze sobą powierzchni metalowych. Kleje z tej grupy to rodzaj klei konstrukcyjnych bardzo często stosowanych w przemyśle metalowym oraz przy produkcji i remontach różnego rodzaju maszyn mechanicznych. Do grupy tego rodzaju klei zalicza się klej anaerobowy.

Zwykły klej a mocny

Klej anaerobowy https://chemiatechniczna.com/kleje-anaerobowe to niby zwykły, prosty klej o konsystencji płynnej a jednak klej bardzo mocny, bardzo szybko przechodzący w postać stałą. Klej anaerobowy doskonale radzi sobie z uszczelnianiem różnych szczelin i przedmuchów, powierzchni przylgowych korpusów i pokryw różnego rodzaju przekładni czy silników.
Klej w bardzo szybki sposób przechodzi z postaci płynnej w postać stałą i to właśnie sprawia, że jest klejem konstrukcyjnym tak chętnie wykorzystywanym w przemyśle ciężkim.

Od czego anaerobowy klej zmienia swoją konsystencję

Klej z zasady jest klejem, który z płynnego staje się trwałym i stałym. Jednak ta zmiana jego postaci uwarunkowana jest temperaturą i rodzajem metalu, do którego został on zastosowany. przez ten fakt metale zostały podzielone na aktywne i nieaktywne. Do metali aktywnych, na które bardzo dobrze działa klej anaerobowy zalicza się:
– miedź i jej stopy,
– wszystkie stale konstrukcyjne,
– stale węglowe, które są niehartowane,
– żeliwo.

Do metali nieaktywnych zalicza się:
– stal chromokliwą,
– sezonowane aluminium,
– wszelkie powierzchnie cynkowane, chromowane, niklowane,
– plastiki i ceramikę.
Temperatura i rodzaj metalu, przy wykorzystaniu anaerobowego kleju są bardzo istotne.

Comments are closed.