panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Wybór wygodnego krzesła

Wyposażenie domu powinno być nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne. Oznacza to, że wybierając elementy wyposażenia domu należy dołożyć wszelkich starań, aby te nie tylko były do siebie stylistycznie dopasowane, ale również, aby ich użytkowanie było przyjemnością dla ciała. Jednym z elementów wyposażenia, na który należy zwrócić szczególną uwagę jest krzesło. Jak wybrać wygodne ?

Odpowiednie parametry

Wygodny model krzesła musi charakteryzować się określonymi parametrami. Przede wszystkim przed zakupem należy poznać wysokość stołu, biurka, przy którym umiejscowione zostanie krzesło. Wygodny model to taki, którego siedzisko usadowione jest minimum 30 centymetrów poniżej blatu.

Tylko taka przestrzeń pozwoli większości osób na komfortowe użytkowanie mebla. Innym parametrem mającym kluczowe znaczenie dla walorów użytkowych jest wysokość siedziska od podłogi. Przyjmuje się, że odległość od podłogi do siedziska powinna wynosić 40-50 cm, aczkolwiek najważniejszy jest wzrost korzystającej z krzesła osoby.

Odpowiednie oparcie

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić szczególną uwagę jest oparcie. Przede wszystkim należy zrezygnować z modeli nieposiadających oparcia oraz krzeseł wyposażonych w oparcia niskie. Osoba regularnie korzystająca z tego rodzaju modeli może, w krótkim czasie nabawić się problemów z kręgosłupem.

Z tego względu należy postawić na krzesła z wysokim, dostosowanym do wzrostu osoby korzystając oparciem. Warto również nadmienić, iż innym kluczowymi czynnikami są siedzisko oraz podłokietniki.

Krzesła dostępne na MebleTkaniny.

Comments are closed.