panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Utrzymanie czystości w domowym basenie

Posiadacze ogrodowych basenów bardzo często mają problem z pływającymi w wodzie nieczystościami. Różnego rodzaje owady, kawałki traw, a nawet odrobinki piasku – to wszystko może znacznie utrudniać korzystanie z basenu. Dlatego warto wiedzieć, co zrobić, by w łatwy i szybki sposób pozbyć się tego rodzaju zanieczyszczeń.

Odkurzacz do basenu

Odkurzacz do basenu to bardzo sprytne urządzenie, które w łatwy i szybki sposób pozwala oczyścić dno basenu z zalegających na nim nieczystości. Wygląda on jak końcówka od standardowego odkurzacza, którą przesuwa się po dnie, a która ma za zadanie zassać wszystko, co na nim leży. Ogromną zaletą odkurzacza do basenu jest fakt, że nie kosztuje on zbyt wiele, a naprawdę potrafi ułatwić życie. Jego stosowanie jest bardzo łatwe, a samo czyszczenie basenu – wyjątkowo szybkie i skuteczne.

Odpowiedni system filtracji to podstawa

Nie wolno zapominać o tym, że ręczne czyszczenie basenu to zdecydowanie za mało. Dlatego każdy basen ogrodowy o większych rozmiarach powinien posiadać podłączony do niego system filtracji, który w mechaniczny sposób usunie z wody zanieczyszczenia w czasie, kiedy nikt nie korzysta z basenu. Najlepszym rozwiązaniem jest podłączenie specjalnej pompy elektrycznej. Oczywiście, aby utrzymać krystaliczną czystość wody, warto także zastosować chemię basenową, która uchroni ścianki i dno basenu przed osiadaniem na nich zielonych glonów i alg.

Comments are closed.