panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Wybierz skimmer do basenu i ciesz się czystą wodą!

Ręczne usuwanie zanieczyszczeń z wody może być kłopotliwe. Aby zbierać je łatwiej, szybciej i skuteczniej, warto zaopatrzyć się w skimmer do basenu. Co to jest?

Czym jest skimmer basenowy?

Skimmer to rodzaj wyposażenia basenowego, którego zadaniem jest oczyszczanie wody z osadzających się w niej zanieczyszczeń.

Za pomocą skimmera można usunąć między innymi:

  • owady
  • liście
  • gałązki

Po zamontowaniu skimmera można cieszyć się czystszą wodą w basenie bez wysiłku. To akcesorium bardzo proste w obsłudze i łatwe w montażu. Można dopasować je do każdego typu basenu.

Skimmer umieszczany jest przy krawędzi basenu i jest połączony z pompą basenową z filtrem. Zabezpiecza przed przedostawaniem się do niej większych zanieczyszczeń. Dodatkowo, może służyć do dozowania chemii basenowej, na przykład tabletek z chlorem.

Najczęściej posiada formę koszyczka, do którego zbierane są zanieczyszczenia. Można je następnie łatwo usunąć ręcznie.

Skimmery do basenów rozkładanych i montowanych na stałe

W sprzedaży można znaleźć skimmer do basenu na dobrebaseny.pl do basenów rozkładanych – foliowych. Mogą być używane do modeli ze stelażem oraz do rozporowych. Używane są też w basenach montowanych na stałe.

Skimmery do basenów rozkładanych są nakładane na krawędź basenu. Specjalna konstrukcja pozwala na dopasowanie skimmera do praktycznie każdego typu basenu.

Z kolei modele przeznaczone do basenów montowanych na stałe umieszczane są bezpośrednio przy wlotach wody do pompy filtrującej.

Comments are closed.