panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

klej do gwintów

Jak naprawić zerwany gwint?

Zerwane gwinty to często spotykana usterka, która może przysporzyć wiele problemów. Na szczęście istnieje sposób, który pozwoli nie tylko naprawić zerwany gwint, ale także skutecznie wzmocni takie połączenie i zapobiegnie uszkodzeniom połączenia w przyszłości.

Naprawa zerwanego gwintu

Zniszczony gwint może sprawić duży kłopot, jeżeli jest to część maszyny, która nie jest łatwo wymienialna. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi klej do śrub ze sklepu chemiatechniczna.com, czyli klej anaerobowy, który zmienia swój stan skupienia po odcięciu tlenu. Takie połączenie nie tylko utrzymuje śrubę na swoim miejscu, ale i wzmacnia wytrzymałość mechaniczną takiego połączenia.

Jak działa klej do śrub?

Klej anaerobowy często określany jest jako tworzywo sztuczne w płynie, ponieważ po zmianie stanu skupienia staje się polimerem. Aby klej zadziałał, musi on znaleźć się w przestrzeni pozbawionej dostępu do powietrza oraz mieć kontakt z katalizatorem. Reakcję schnięcia kleju wywołuje kontakt z metalami. Kleje tego rodzaju doskonale nadają się więc do naprawy uszkodzonego gwintu.

Jak długo schnie klej anaerobowy?

Czas schnięcia kleju anaerobowego zależy od kilku ważnych czynników, do których zalicza się między innymi rodzaj łączonych przy jego pomocy materiałów. Niektóre metale przyspieszają reakcje i dlatego nazywa się je materiałami aktywnymi. Do tej grupy zalicza się między innymi żeliwo, stal konstrukcyjna, miedź oraz stale węglowe. Klej będzie natomiast schnął dużo wolniej przy próbie połączenia powierzchni galwanizowanych, aluminiowych oraz stali wysokostopowych.

Comments are closed.