panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Termoplastyczne materace marki FDM – co trzeba wiedzieć

Pianka termoplastyczna wynaleziona została przez NASA, jako niezawodny materiał bezpieczeństwa do siedzenia. W dzisiejszych czasach z dobrodziejstwa pianki memory korzystają również producenci materacy. Nie inaczej jest w przypadku firmy FDM, która specjalizuje się w produkcji materacy termoplastycznych.

Materace dla wymagających

Termoplastyczne materace marki FDM (https://www.mebletkaniny.pl/fdm-prod-10) znacząco poprawiają komfort snu, dlatego też cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Największą zaletą pianki termoplastycznej jest przede wszystkim to, że doskonale dopasowuje się do każdego centymetra ciała. Specjalna struktura reaguje nie tylko na nacisk, ale również na temperaturę. Olbrzymią zaletą pianki termoplastycznej jest także zdolność do izolacji ruchu. Materace marki FDM będą dobrym wyborem dla dwóch osób, które nie chcą przeszkadzać sobie nadmiernym wierceniem.

Lateksowe materace

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również lateksowe materace marki FDM, które są bardzo podobne do opisanej powyżej pianki termoaktywnej. Lateksowe materace mogą pochwalić się nieco większą sprężystością. Lateks jest materiałem antyseptycznym, który charakteryzuje się stosunkowo niewielkim zużyciem (około 5-10% na przestrzeni 10 lat). Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że oryginalne materace lateksowe mogą pochwalić się właściwościami przeciwdrobnoustrojowymi. Dla wielu użytkowników sporą zaletą mogą okazać się niesamowite właściwości chłodzące.

Comments are closed.