panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Beton dekoracyjny i jego zalety

Beton dekoracyjny to doskonałe rozwiązanie dla ludzi szukających innowacyjnych i niebanalnych aranżacji. Wbrew pozorom produkt pozwala tworzyć najróżniejsze obiekty o wielu barwach, kształtach, fakturach i odcieniach.

A może beton na ścianie?

Obecnie budownictwo bardzo szybko ewoluuje. Systematycznie pojawiają się innowacyjne rozwiązania, o których kilka lat temu jeszcze nikt nie słyszał. Dlatego i beton zyskał inne oblicze. Z powodzeniem można zastosować go na parkingach, podjazdach, ścieżkach ogrodowych czy po prostu położyć beton na ścianie. Nadaje się również do wykorzystania w najróżniejszych ciągach komunikacyjnych, jak ścieżki rowerowe, chodniki, aleje spacerowe. Obecnie widać tendencje do wykorzystania betonu na tarasach czy balkonach.

Możliwości dekoracyjne

Beton architektoniczny daje praktycznie nieograniczone możliwości w tworzeniu niebanalnych zdobień. Można dowolnie łączyć go z kamieniem, drewnem czy kostką brukową. Jest na tyle wdzięcznym materiałem iż doskonale współpracuje praktycznie z każdym tworzywem.

Trwałość nawierzchni

To gówna zaleta materiału. Nawierzchnie wykonane z betonu są niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia i czynniki atmosferyczne. Odpowiednia obróbka jest w tym przypadku niezwykle istotna. Oprócz dylatacji nie tworzą się żadne szczeliny, a nawierzchnia może służyć przez długie lata.

Beton dekoracyjny – łatwe czyszczenie

Beton architektoniczny nie zarasta zielenią. Ma to duży wpływ na estetykę nawierzchni. To również idealny materiał do łatwej konserwacji, cechujący się odpornością na działanie soli stosowanej zimą. Jest również antypoślizgowy.

To właśnie ze względu na łatwe utrzymanie w czystości oraz swoją długowieczność beton jest często wybieranym materiałem do wykańczania domów jednorodzinnych. Oczywiście oprócz walorów estetycznych, należy pamiętać o odpowiednich parametrach materiału.

Więcej: Budujmy.eu

Comments are closed.