panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Designerskie oświetlenie tarasu. Lampy tarasowe w nowoczesnym stylu

Przy projektowaniu tarasu warto wziąć pod uwagę jego oświetlenie. Jakie lampy będą najlepsze dla nowoczesnej przestrzeni?

Geometryczne kinkiety

Kinkiety, czyli lampy ścienne to bardzo dobry wybór, gdy taras nie jest zadaszony, ale sprawdzą się także wtedy, gdy ma dach.

Do nowoczesnych aranżacji najlepiej będzie pasowało oświetlenie tarasu w postaci geometrycznych kinkietów, na przykład w formie sześcianu albo cylindra wykonanego ze stali nierdzewnej lub malowanego na kolory szary, czarny.

Minimalistyczne plafony

Na zadaszony taras można wybrać również platformy, czyli lampy sufitowe o płaskiej konstrukcji.

Najlepiej zdecydować się na proste modele, które nie posiadają zbędnych ozdobników. Takie oświetlenie tarasu jest skuteczne i stylowe.

Oświetlenie tarasu LED

Świetne efekty można uzyskać też przez zastosowanie oświetlenia LED. Jest funkcjonalne, energooszczędne i daje szerokie możliwości aranżacji.

Rodzaje oświetlenia LED na taras:

  • taśmy LED
  • oczka LED

Za pomocą ledowego oświetlenia tarasu można wyczarować efektowne kompozycje dopasowane do jego konstrukcji.

Dekoracyjne lampy tarasowe

Aby miejsce wypoczynku i spotkań mogło prezentować się jeszcze lepiej, warto zastosować dekoracyjne oświetlenie tarasu, które będzie dopełnieniem oświetlenia głównego.

Do wyboru są między innymi girlandy ze światełkami, podświetlane donice, nowoczesne lampiony czy oświetlenie montowane w gruncie, na przykład latarenki w minimalistycznym stylu.

Comments are closed.