panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Czy każdy basen powinien mieć pompę?

Lato to okres, w którym wiele osób pozwala sobie na zakup własnego basenu ogrodowego. Jednak nie wszyscy wiedzą, jak powinni dbać o to, by basen był bezpieczny i jak najdłużej cieszył oko. Tymczasem odpowiedź jest prosta – wodę należy pompować.

Każdy basen powinien mieć pompę

Może wydawać się to oczywiste, ale powinniśmy podkreślić, że pompa do basenu z DobreBaseny jest niezbędna w każdym zbiorniku zamkniętym, w którym chcemy się kąpać. Niedotleniona woda stwarza doskonałe warunki do rozwoju sinic, czego późniejszym efektem jest ich zakwitanie. Jeśli woda nie jest natleniana dzięki pracy pompy do basenu, to najprawdopodobniej dość szybko dojdzie do sytuacji, w której trzeba będzie usunąć ją z basenu. To nie tylko ciężka praca, ale też dodatkowe koszty. Nie można też zapominać, że taka woda jest właściwie zmarnowana.

Pompa do basenu nie sprawia kłopotów

Nowoczesne pompy basenowe nie pobierają zbyt dużo prądu. Nie wymagają licznych napraw i serwisowania. Są proste w obsłudze i nie wymagają zbyt wiele uwagi. Pompy do basenów należy jedynie raz na jakiś czas przeczyścić oraz wymienić ich filtr. Można to zrobić szybko i bez dużych kosztów. Najtańsze filtry papierowe kosztują tylko kilkanaście złotych.

Comments are closed.