panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

środki ochrony roślin

Co zrobić, by rośliny w ogrodzie były zdrowe?

Ogród jest integralną częścią domu. Wiele osób uważa, że jest on tak samo ważny jak dom, dlatego bardzo stara się dbać o rośliny. Nie zawsze jest to takie proste. Grzyby, chwasty czy owady potrafią być bardzo dokuczliwe. Jak dbać o ogród, by wyglądał pięknie, a odpoczynek w nim był prawdziwą przyjemnością?

Jak dbać o rośliny?

Podlewanie oraz wyrywanie chwastów nie zawsze wystarcza, by utrzymać piękny ogród, a rośliny w nim rosnące były zdrowe i wolne od chorób. Czasami należy użyć środków ochrony roślin, by wspomóc je w walce z grzybami, owadami, czy chwastami.

Środki ochrony roślin dzielimy na kilka rodzajów ze względu na ich przeznaczenie. Zoocydy pomagają walczyć z gryzoniami, owadami, roztoczami, mszycami czy mięczakami. Fungicydy, czyli środki grzybobójcze, zapobiegają chorobom grzybiczym, a bakteriocydy chorobom wywołanym bakteriami. Herbicydy są środkami, które posiadają zdolność wybiórczego niszczenia chwastów.

O czym trzeba pamiętać chroniąc rośliny?

Kupując środki ochrony roślin sklep internetowy trzeba pamiętać o zachowaniu środków ostrożności w czasie ich stosowania. Opryski należy robić wieczorem, dzięki czemu uchronimy owady takie jak pszczoły.

Bardzo ważne jest założenie rękawic ochronnych, które nie dopuszczą do kontaktu skóry ze środkami chemicznymi. Trzeba również wiedzieć, że warto zmieniać środki ochrony roślin, gdyż istnieje możliwość, że dane organizmy się uodpornią na ich działanie.

Comments are closed.