panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

parawan-nawannowy-skladany
parawan-nawannowy-skladany

Co warto wiedzieć o parawanach prysznicowych?

Niezależnie od tego, czy jest to gorący prysznic w zimowy poranek, czy też krótka, orzeźwiająca kąpiel po porannych ćwiczeniach przed pracą, jest to niewątpliwie czynność, która pobudzi nas lepiej od podwójnej espresso. Zazwyczaj w trakcie brania orzeźwiające kąpieli nie natrafimy na zbyt wiele komplikacji, dopóki nie uda nam się zalać całej łazienki wodą. Zazwyczaj nie chcemy mierzyć się z dodatkowymi obowiązkami przed dniem pracy. Dobry, szczelny prysznic jest niezbędny, jednak możemy ulepszyć naszą łazienkę, inwestując w wannę z parawanem. Wanna z parawanem prysznicowym sprawdzi się wręcz idealnie w przypadku każdego dumnego posiadacza wanny, który nie chce zaburzyć estetyki pomieszczenia prowizoryczną zasłoną kąpielową.

parawan-nawannowy-skladany

Wanny z parawanem są w dzisiejszych czasach na topie zarówno pod względem praktycznym, jak i estetycznym. Plastikowe zasłony niestety prezentują się dosyć niechlujnie i staroświecko. Parawany nawannowe to świetny sposób na to, aby twoja łazienka nie tylko nie zachlapała się podczas energicznej kąpieli, ale także sposób na upiększenie wyglądu naszego pomieszczenia sanitarnego. Jeżeli jednak nie wiesz, od czego zacząć w przypadku wyboru parawanu, zapoznaj się z kilkoma prostymi poradami.

Czym tak właściwie jest parawan do wanny?

Parawany nawannowe to zazwyczaj szklane panele, które powstrzymują tę straszliwą powódź spowodowaną połączeniem wanny i prysznica. Prezentują się one lepiej niż zasłony prysznicowe i są znacznie łatwiejsze do czyszczenia, co czyni je najlepszym wyborem, jeśli chodzi o środki zapobiegające kałużom w łazience.

Parawany nawannowe są przymocowane do ściany zwykle za pomocą pewnego rodzaju mechanizmu zawiasowego. Zazwyczaj są one wykonane ze szkła o różnych stopniach grubości i mogą również pochwalić się dodatkowymi kawałkami, takimi jak uchwyty, dzięki którym poranny prysznic przed kofeiną jest nieco mniej niepewny.

Comments are closed.