panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Jak dobrać odpowiednią farbę do drewna?

Farba do drewna, a raczej jej dobór powinien być dokładnie przemyślany. Musimy pamiętać, że ten materiał ma zupełnie inną strukturę niż ściany i aby pokryć je farbą musimy być pewni, że jest to środek, który nie zniszczy wykończenia drewnianego, a podkreśli wszelkie korzystne uwypuklenia, a także przede wszystkim zabezpieczy je przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Nie możemy więc zdecydować się na farbę, która zupełnie nie będzie nadawać się do malowania drewna, bo osiągniemy efekt zupełnie odwrotny od zamierzonego.

Jak dobrać właściwy środek ?

Malowanie drewna to nie tylko dobór właściwego środka, który jest dedykowany do drewnianych powierzchni, ale także kluczowe jest tutaj przygotowanie podłoża. Należy więc najpierw nie tylko wszelkie nierówności uzupełnić, ale także należy wyczyścić powierzchnię z nawet najdrobniejszych zanieczyszczeń. Jest to bardzo ważne, bo tylko w tym przypadku będziemy pewni, że poradziliśmy sobie właściwie z odpowiednim przygotowaniem i farba idealnie rozłoży się na drewnianym podłożu.

Co należy zrobić najpierw ?

Przede wszystkim przed pomalowaniem, musimy dokładnie odtłuścić powierzchnię i ją wyszlifować. Jest to bardzo istotne, bo nie może być tam nic, co byłoby nierówne. Należy więc pozbyć się drzazg i tego typu elementów, co w przypadku drewna zdarza się bardzo często. Istotnym czynnikiem jest także, aby farba do drewna na zewnątrz, wykazywała właściwości chroniące drewno. Musimy bowiem pamiętać, że tego typu farby mają za zadanie nie tylko poprawić wygląd powierzchni, ale także ją zabezpieczyć. Podłoże więc nią pokryte da nam gwarancję, że będziemy mogli cieszyć się drewnem w świetnej kondycji, nawet jeśli zaskoczy je niekorzystna pogoda. Farby do drewna bowiem, jeśli zostaną dobrane właściwie, dają gwarancję nie tylko świetnego wyglądu drewna, ale przede wszystkim idealnie je ochraniają, co jest niezwykle ważne.

Comments are closed.