panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Jak zaoszczędzić miejsca w łazience?

Łazienka jest miejscem tak samo niezwykłym jak kuchnia. A już na pewno w kwestii finansowej. Bo remont jednej i drugiej kosztuje zwykle najwięcej. Łazienka jednak z reguły jest dużo mniejsza, czasami to naprawdę niewielki skrawek mieszkania. Drzwi przesuwne do łazienki pozwolą nam nieco zaoszczędzić miejsca i pieniędzy podczas całego remontu. Wejście do łazienki z drzwiami przesuwnymi, szczególnie w małych mieszkaniach, to dużo więcej miejsca i swobody w przejściu. Drzwi takie mogą być zamontowane na dwa różne sposoby:

  • chowane w ścianę (to niestety związane jest z wyburzeniem ściany);
  • naścienne, których zamontowanie nie wymaga już tak poważnych ingerencji.

Jak to jest w końcu z tym prysznicem?

Kolejną ważną sprawą związaną z remontem łazienki jest wybór: prysznic czy wanna? Niestety w małej łazience zwykle nie mamy takiego wyboru i wybieramy opcję pierwszą. Jeśli chcemy nieco zaoszczędzić, to pomysł wymurowania i wyłożenia prysznica kafelkami będzie na pewno korzystniejszy niż zakup kabiny prysznicowej. Jakie więc mamy możliwości?

  • zamontować drzwi prysznicowe przesuwne, które znów zaoszczędzą nam miejsca w łazience;
  • zdecydować się na kabinę prysznicową, która może być nieco droższa, ale wcale nie musimy rezygnować z rozwiązania, jakim są drzwi przesuwne do kabiny prysznicowej.

I jedno i drugie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić miejsca w łazience. Nie będzie problemu z otwieraniem drzwi, a zwolnioną w ten sposób przestrzeń, możemy zagospodarować w inny sposób.

Z lustrem czy bez?

Świetnym pomysłem, który można zrealizować zarówno w drzwiach prysznicowych przesuwnych, jak i w drzwiach przesuwnych do kabiny prysznicowej, są lustra. Jeśli tylko ktoś lubi takie pomysły, to lustro na drzwiach w łazience jest naprawdę dobrym pomysłem. Oprócz lustra drzwi takie mogą być pokryte na przykład matującą powłoką. Jeśli chodzi o drzwi do łazienki to dostępne są one w różnych kolorach i wykonane mogą być z różnych materiałów. To kwestie uzależnione od woli klienta.

Comments are closed.