panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Jak pozbyć się zielonej wody w basenie?

Przydomowy basen to ogromna radość i możliwość wygodnego i bardzo miłego spędzania wolnego czasu. Basen jak się okazuje to również sporo kłopotów, często związanych z odpowiednim utrzymaniem znajdującej się w nim wody. Bardzo często bowiem zdarza się taka sytuacja, gdy woda w basenie z niewiadomego powodu staje się zielona, a także dość nieprzyjemnie zaczyna pachnąć. Co to może oznaczać, a także jak się tego pozbyć?

Skąd bierze się zielona woda w basenie?

Jaki jest powód powstawania zielonej wody w basenie? Przede wszystkim źródłem takiego stanu rzeczy jest utrzymywanie wody w nieprawidłowej czystości. Woda w basenie dość szybko się brudzi, a także zarasta mikroorganizmami. Żeby ją oczyścić, powinno się stosować specjalne pompy z filtrami, które odsiewają wszystkie zgromadzone zanieczyszczenia, a także specjalną chemię basenową, która usuwa nagromadzone w wodzie mikroorganizmy.

Co może być zatem powodem powstawania zielonej wody? Któryś z tych sposobów oczyszczania wody musi działać nieprawidłowo. Najczęściej winne są w takim wypadku zapchane filtry, które tracą swoją wydajność i nieprawidłowo oczyszczają wodę, lub też wina może stać po stronie używanej chemii. Często zdarza się tak, że jest ona użytkowana w nieprawidłowej ilości lub pochodzi od słabego producenta, przez co nie jest najlepszej jakości.

Jak sobie poradzić z zieloną wodą w basenie?

W jaki zatem sposób poradzić sobie z zieloną wodą w basenie? Przede wszystkim warto zadbać o to, aby stan instalacji filtrującej wodę był możliwie w jak najlepszej kondycji. Kontroli zatem trzeba poddać stan filtrów, lecz również to, przez jak długi czas pracuje pompa zasysająca wodę. Drugim krokiem, jaki powinno się zrobić, to albo zmienić stosowaną chemię do oczyszczania basenu, albo też zmienić jej używaną ilość, co również może pomóc.

Podsumowanie

Zielona woda w basenie stanowi poważny kłopot nie tylko wizualny, lecz również użytkowy, ponieważ w takiej wodzie nie można się kąpać. Warto więc zadbać o to, aby zachować wszelkie możliwe środki, żeby woda zawsze pozostawała w stanie czystym i bardzo estetycznym.

Comments are closed.