panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Czy warto montować deszczownicę nad wanną?

Urządzenia, które uprzyjemniają nam kąpiel lub prysznic, to w ostatnich latach prawdziwy hit w wystroju łazienek. O montażu deszczownicy myślą nie tylko osoby, które dysponują dużą przestrzenią, ale również właściciele małych mieszkań, w których często nie ma miejsca na kabinę prysznicową. Czy warto inwestować w taki sprzęt, jeżeli mamy jedynie wannę?

Czy montaż deszczownic prysznicowych nad wanną ma sens?

By odpowiedzieć na to pytanie, musimy najpierw uściślić, o jakiej wannie mówimy. Z pozoru wanna wydaje się stwarzać dużo mniejszą przestrzeń, niż prysznic, ale nie zawsze jest to prawda. Istnieją zarówno bardzo małe kabiny prysznicowe, w których trudno się obrócić, jak i przestronne, szerokie wanny z jacuzzi.

Na pewno największe problemy deszczownice łazienkowe sprawią osobom, które posiadają trójkątne, jednoosobowe wanny, montowane niekiedy w małych łazienkach w blokach. W przypadku wanny standardowej szerokości deszczownica nie zachlapie nam łazienki, a jeśli mamy do czynienia ze sporą wanną wolnostojącą, będzie oczywistym wyborem. Niemniej jednak, jeśli uważamy, że zakup takiego sprzętu podniesie jakość naszego życia, warto spróbować poszukać rozwiązań w każdym wypadku.

Co można zrobić, gdy mamy małą łazienkę?

Problemem, którego obawiają się właściciele niewielkich mieszkań, jest tu przede wszystkim konieczność sprzątania całego pomieszczenia po każdym prysznicu. Deszczownice prysznicowe brzmią jak marzenie, ale jeśli okażą się niefunkcjonalne, nawet ich najwięksi zwolennicy szybko pożałują zakupu. Najprostszym sposobem, by tego uniknąć, jest bez wątpienia instalacja zasłony wokół wanny.

Wówczas możemy się rozglądać nawet za deszczownicami łazienkowymi o szerszych głowicach, a nasza podłoga pozostanie sucha. Jeżeli nie mamy możliwości, by wiercić dziury w suficie w celu montażu zasłony, pozostaje także opcja otoczenia wanny estetycznym, wodoodpornym parawanem stojącym.

Comments are closed.