panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Farba tablicowa – hit w aranżacji wnętrz. Co to jest? Jak ją wykorzystać?

Farba jak tablica? To możliwe! Dzięki dostępnym w sprzedaży farbom tablicowym można stworzyć nawierzchnię, po której da się pisać kredą. Jak dokładnie działa taka farba? Jak ją wykorzystać? Ile kosztuje?

Opis

Farby określane jako tablicowe po wyschnięciu dają matowe lub półmatowe nawierzchnie, które są odporne na ścieranie, szorowanie i zmywanie. Dzięki temu nadają się do pisania po nich kredą lub specjalnymi markerami kredowymi. Po wykonaniu rysunków lub zapisków taką „tablicę” można zmazać na mokro ściereczką lub gąbką.

Wybrane rodzaje farb mają także dodatek substancji nadających im właściwości magnetyczne – można wtedy przyczepiać do nich magnesy.

Dla produktu takiego jak farba tablicowa kolory dostępne w sprzedaży to nie tylko czerń. Inne kolory farb tablicowych to szary, biały, zielony, różowy, turkusowy, czerwony.

Zastosowanie

Ze względu na swoją funkcję farba tablicowa jest ciekawym sposobem na urozmaicenie aranżacji w wielu wnętrzach.

Przykładowe zastosowanie:

  • pokój dziecka
  • kuchnia
  • przedpokój
  • biuro
  • drzwi
  • meble
  • przedmioty jak doniczki, pojemniki

Wobec tego tablicówka posiada bardzo szerokie zastosowanie i może sprawdzić się nie tylko do malowania ścian, ale także wielu innych nawierzchni.

Aplikacja

Dla uzyskania optymalnego efektu farba tego rodzaju musi być naniesiona na nawierzchnię kilkukrotnie. Najczęściej zaleca się nałożenie 3 warstw, aby można było uzyskać pełne krycie.

Cena

Za puszkę tablicówki trzeba zapłacić więcej niż za inne typy farb. Ceny rozpoczynają się najczęściej od około 50 złotych za 1 litr, jednak za produkty renomowanych marek trzeba dać około 90 złotych za tę pojemność.

Wobec tego dzięki farbie tworzącej nawierzchnię tablicową można urozmaicić wiele wnętrz. To doskonały wybór tam, gdzie chcemy uzyskać przestrzeń nie tylko do zapisywania notatek, ale również do twórczej ekspresji!

Comments are closed.