panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Jak wymienić syfon w umywalce?

Jedną z najistotniejszych części każdej umywalki jest syfon. Dla nieco mniej zorientowanych – syfon umywalkowy to część znajdująca się u dołu, która zapewnia odpływ wody do kanalizacji. Syfon może się bardzo łatwo zatkać, zwłaszcza jeżeli do odpływu trafiają niewłaściwe rzeczy. Czasem jednak może również potrzebować wymiany. Co wtedy?

Jak wymienić syfon do umywalki?

Wymiana syfonu do umywalki (www) wbrew pozorom nie jest trudnym zadaniem. Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę, że syfon taki składa się z kilku zasadniczych części, jak wykonane z PCV rury i kolanko. Wszystkie części skręcone są ze sobą w prosty sposób. Dostępne są w praktycznie każdym markecie budowlanym, a koszt kompletnego syfonu to bardzo niewielkie pieniądze. Jeżeli mamy trudności ze zidentyfikowaniem części, jakie są nam potrzebne, można zrobić zdjęcie syfonu w domu i po prostu poprosić sprzedawcę w sklepie o znalezienie odpowiednich elementów. Kiedy już je mamy, wystarczy zdemontować starą instalację i założyć nową.

O czym należy pamiętać?

Trzeba pamiętać, że połączone ze sobą elementy syfonu muszą być szczelne. Niektóre rozwiązania wyposażone są w gotowe uszczelki klinowe – wykonane z takiego samego materiału jak korek do umywalki, które dodatkowo dociska się śrubą. Jest to sposób prosty i niezawodny. Najprostsze elementy hydrauliki nie są jednak wyposażone w uszczelki i trzeba je samodzielnie uszczelnić. Służy do tego specjalna, łatwa w użyciu taśma teflonowa, również bardzo łatwo dostępna. Warto jeszcze wiedzieć, że jeżeli kupione przez nas rury okażą się odrobinę za długie, to bardzo łatwo można przyciąć je przy pomocy piłki do metalu. Po instalacji dobrze jest upewnić się, czy syfon w żadnym miejscu na pewno nie cieknie i jeżeli zajdzie taka potrzeba, poprawić uszczelnienie w przeciekających miejscach.

Comments are closed.