panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Kiedy wymienić materac?

Gdy codziennie rano budzimy się i narzekamy na ból pleców, jest to bezdyskusyjny sygnał dla nas, że nadszedł czas na wymianę materaca. Po przebudzeniu bowiem powinniśmy być wypoczęci i nie odczuwać dyskomfortu w rejonie naszego kręgosłupa. Jakie jeszcze aspekty stanowią o tym, że powierzchnię, na której śpimy, należy wymienić?

Żywotność materaca

Badania jasno wskazują, że czas użytkowania jednego materaca wynosi około ośmiu lat. Oczywiście to wartość przybliżona i uzależniona jest ona od rodzaju produktu, firmy wykonawczej i tego, czy w łóżku śpimy sami, czy na przykład z partnerem. Duże znaczenie ma fakt, czy należymy do grupy osób lubiących wylegiwać się w łóżku, czy też preferujemy poranne wstawanie o wczesnej godzinie. W pewnym momencie nawet częste przewracanie materaca może okazać się zbyteczne.

Materac piankowy fdm

Materac sprężynowy, czy piankowy? To odwieczne pytanie klientów szukających dla siebie produktu, dzięki któremu będą mogli poczuć się rano zrelaksowani i rozluźnieni. Dla osób cierpiących na przewlekłe dolegliwości bólowe kręgosłupa zdecydowanie zalecany jest materac piankowy fdm. To on bowiem dopasowuje się do sylwetki, a nie odwrotnie. Pianka termoplastyczna zapobiega odleżynom, a jej twardość dobrana według osobistych preferencji stwarza naturalne oparcie dla pleców. Pianka ma dużą wytrzymałość na odkształcenia, co jest ważne w przypadku tzw. przewracania się z boku na bok.

Comments are closed.