panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Przyłbice- sprzęt, który w ostatecznym rozrachunku ma więcej zalet niż wad
Przyłbice- sprzęt, który w ostatecznym rozrachunku ma więcej zalet niż wad

PRZYŁBICE- SPRZĘT, KTÓRY W OSTATECZNYM ROZRACHUNKU MA WIĘCEJ ZALET NIŻ WAD

Sprzęty medyczne podobnie jak wszystkie inne mają wady i zalety. Podobnie jest z przyłbicami. One jednym w pełni odpowiadają, drugich drażnią. Niemniej trzeba uczciwie przyznać, iż posiadają więcej plusów niż minusów.

Zalety przyłbic

Przyłbice zapewniają dostęp świeżego powietrza do płuc i pod tym względem biją maseczki ochronne na głowę. Poza tym nie krępują one mimiki twarzy i przebywanie w nich przez wiele godzin nie grozi niedotlenieniem, omdleniami ani problemami ze strony układu oddechowego.

Przyłbice po prawidłowej dezynfekcji są wielokrotnego użytku. I w odróżnieniu od masek nie trzeba ich prać ani nieustannie wymieniać. Przyłbice nie powodują także problemów z trądzikiem oraz zaskórniakami, gdyż skóra może normalnie oddychać i bardzo się nie poci. Z maseczkami ochronnymi na twarzy nie ma takiego komfortu.

Minusy noszenia przyłbic

Minusy noszenia przyłbic

Po pierwsze są cięższe niż maseczki, więc nie da się zignorować ich obecności. Po drugie ograniczają w pewien sposób ruchy głowy. Przy gwałtownych skłonach i odruchach należy na nie uważać. Noszenie ich skutkuje tym, że głosy innych są nieco oddalone i zniekształcone. Toteż trzeba się wsłuchiwać uważnie w to, co mówi do nas druga osoba.

Przyłbice nie są też mocnej konstrukcji, w związku z czym należy uważać, by ich nie upuścić, nie nadepnąć na nie butem lub po prostu na nich nie usiąść. Choć są wygodniejsze niż maseczki, nie znaczy to, że są idealne. Z nimi też trzeba się obchodzić delikatnie i subtelnie, bo w przeciwnym razie odmówią nam posłuszeństwa.

Comments are closed.