panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

lampy natynkowe

Co sprawdzić przed zakupem lampy natynkowej?

Nowoczesne lampy natynkowe występują w wielu różnorodnych wariantach. Wyróżniają się funkcjonalnością, niezawodnością oraz ciekawym designem, dzięki czemu świetnie sprawdzą się w wielkomiejskich aranżacjach. Miejsce montażu to kwestia bardzo indywidualna, ponieważ modele downlight LED są przystosowane nie tylko do tradycyjnych stropów, ale również sufitów podwieszanych, czy też zabudowy karton-gips. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie warto przeanalizować poniższe czynniki.

Rodzaj konstrukcji

lampy natynkowe

Lampy downlight występują w wersji natynkowej oraz podtynkowej. Pierwsza z nich sprawdzi się w przypadku niskich pomieszczeń, gdzie nie ma możliwości montażu sufitu podwieszanego. Atutem omawianej formy oświetlenia jest fakt, że generuje ono światło o optymalnym natężeniu. Nie jest ono męczące dla wzroku, a więc nie trzeba obawiać się o pogorszenie samopoczucia osób przebywających w pomieszczeniu.

Poziom wytrzymałości

Dobrej jakości lampy downlight gwarantują wysoki poziom wytrzymałości, a więc jest to inwestycja na długi czas. Certyfikowane komponenty posiadają znakomite parametry użytkowe, co zmniejsza prawdopodobieństwo przedwczesnych uszkodzeń lub pojawienia się śladów użytkowania.

Moc oświetlenia

Moc oświetlenia lampy natynkowej to kwestia bardzo indywidualna, a więc nie można jednoznacznie powiedzieć, jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze. Wiele zależy od zakresu zastosowań produktu. Modele o niższej mocy sprawdzą się w przypadku, gdy poszukujemy dodatkowych form oświetlenia.

Comments are closed.