panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

inteligentne żarówki

Inteligentne oświetlenie a smart home

Często można spotkać się z zamiennym stosowaniem określeń inteligentne oświetlenie i smart home. Takie użycie wspomnianych zwrotów nie jest właściwe, ale wynika z prostego skojarzenia. Smart home to inteligentny dom, natomiast inteligentne oświetlenie jest po prostu jego składową. Poza oświetleniem, konfigurowalnych jest jeszcze wiele innych elementów.

Wyposażenie smart home

inteligentne żarówki

Jeśli chodzi o oświetlenie, coraz częściej ze zwykłej użyteczności przechodzi ono na wyższy poziom, stając się narzędziem relaksu, a nawet rozrywki. Dzięki temu, że obecnie dostępne w sprzedaży inteligentne żarówki mogą emitować światło o różnych barwach, mieszkańcy zyskują możliwość nie tylko zmiany mocy, ale też właśnie koloru. Pozwala to w ciągu chwili całkowicie modyfikować klimat pomieszczeń, tworzyć różne dodatkowe efekty – łatwo wyobrazić sobie ich potencjalne zastosowanie podczas świąt lub np. imprez. Możliwości jest bardzo wiele. Żeby ułatwić konfigurowanie, należy kupować elementy od tego samego producenta lub chociażby sprawdzać ich kompatybilność.

Możliwości smart żarówki

W smart home nie myśli się już o konieczności zapalania światła po wejściu do domu. Każda smart żarówka wyposażona jest w czujnik ruchu i od razu po „zauważeniu” wchodzącej osoby zaczyna świecić. W ten sposób łatwo kontrolować ilość zużywanej energii. Można oczywiście ustalić konkretne godziny świecenia w poszczególnych pomieszczeniach oraz na zewnątrz. Dzięki stosowaniu wysokiej jakości żarówek system jest bardzo wydajny i bezawaryjny.

Comments are closed.