panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Jak wybrać dobry szlafrok?

Szlafroki są powszechnie używanym rodzajem ubrania. Zakładamy je, aby wypocząć po ciężkim dniu w pracy, aby nie zmarznąć po kąpieli, czy też o poranku, gdy mamy dzień wolny. Pomimo jednak tego, że praktycznie każdy ma przynajmniej jeden szlafrok, to jednak nie każdy wie, jak się go powinno wybierać. Czym powinien charakteryzować się dobry model? Jak to zatem wygląda w praktyce?

Jaki typ szlafroka wybrać?

Zdecydowanie najważniejszą sprawą podczas kupowania szlafroka jest określenie na początku jego typu.
Rzecz jasna kluczowe jest to, czy będzie to szlafrok damski, czy też męski. To jednak nie koniec, ponieważ kolejnym krokiem jest wybranie jego grubości, czyli dostosowania go do pory roku. Przykładowo szlafrok męski miś, czyli model o dość grubym materiale, stosowany powinien być głównie w czasie zimy, gdy temperatura powietrza mocno spada. Z drugiej strony szlafrok gruby i ciepły to zły pomysł na lato, więc poleca się model lekki i nieco przewiewny.

Jaki materiał?

Oczywiście sama grubość oraz krój dostosowany do płci to nie wszystko, co powinno być brane pod uwagę, gdy wybiera się szlafrok. Oprócz tego koniecznie trzeba wziąć pod uwagę także materiał, z jakiego został on wykonany. W tym zakresie przede wszystkim trzeba unikać szlafroków uszytych z materiałów sztucznych, ponieważ nie tylko nie zapewniają one odpowiedniego oddychania skórze, lecz co więcej, mogą ją podrażniać – przejdź. Pamiętać bowiem trzeba, że szlafrok zakładany jest przeważnie na gołą skórę, więc musi cechować się możliwie jak najlepszymi właściwościami. Poleca się w tym zakresie szczególnie mocno modele zrobione z naturalnych materiałów, takich jak np. bawełna. Wykonany z niej szlafrok będzie nie tylko zdrowy, lecz przede wszystkim bardzo wygodny. Zapewni duży komfort, a także spowoduje, że skóra będzie mogła swobodnie oddychać, nawet jeśli będzie szczelnie okryta szlafrokiem. Są to cechy bardzo ważne, jeśli chce się całkowicie bezpiecznie i wygodnie nosić w domu szlafrok.

Comments are closed.